Technologia

Dzięki technologii polerowanego betonu i zastosowaniu modyfikujących aplikacji chemicznych Sil+ i Guard posadzka po renowacji... 

Zastosowanie

Dzięki swoim właściwościom, posadzki wykonane technologią polerowanego betonu znajdują zastosowanie...

Właściwości i korzyści

Posadzki betonowe wykonane w technologii polerowanego betonu gwarantują Ci:

Oferta

Świadczymy kompleksowe, profesjonalne usługi z zakresu wykańczania posadzek betonowych. Dajemy Ci gwarancję rzetelnej i fachowej realizacji. Poniżej znajdziesz informacje, w czym możemy Ci pomóc. Obok umieściliśmy informacje na temat stosowanych przez nas technologii, możliwych zastosowań oraz korzyści wynikających z proponowanych przez nas rozwiązań.

Posadzki nowe

Beton najczęściej kojarzy się jako szara, brzydka i chropowata powierzchnia stanowiąca podbudowę pod materiały wykończeniowe, takie jak np.: wylewki epoksydowe, płytki, gres, naturalny kamień. Jednak współczesna technologia obróbki betonu (szlifowanie, polerowanie, impregnacja, nanotechnologia) jest tak dalece rozwinięta, że ten wszechobecny materiał budowlany daje nam bardzo szerokie możliwości przygotowania go w taki sposób, że może być z powodzeniem wykorzystany jako naturalny materiał wykończeniowy.

W zależności od przeznaczenia oraz Twoich wymagań, posadzki mogą być oddane w standardzie:

  • wysoki połysk
  • półmat
  • mat

Renowacja

Po kilku latach eksploatacji posadzek betonowych, utwardzanych powierzchniowo lub pokrytych powłokami np. żywicznymi, ich warstwa wierzchnia zostaje wytarta i pojawia się surowy beton. Tego rodzaju uszkodzenia spowodowane są błędami popełnionymi w trakcie budowania posadzki (beton złej jakości, błędy wykonawcze, brak właściwego utwardzenia powierzchniowego), jak również błędami w trakcie użytkowania posadzki betonowej (brak właściwej pielęgnacji, uszkodzenia mechaniczne i chemiczne).

Posadzki starego typu od samego początku są ciężkie w utrzymaniu czystości, a usuwanie uszkodzeń oraz zabrudzeń  w większości przypadków praktycznie niemożliwe. Gdy warstwa wierzchnia posadzki (utwardzenie) zostaje uszkodzone należy jak najszybciej zdecydować się na renowację i odbudowę posadzki, gdyż w przeciwnym wypadku degradacja posadzki będzie następowała coraz szybciej i w efekcie doprowadzi do bardzo kosztownego generalnego remontu lub jej całkowitej wymiany.

Dla tego typu zniszczonych powierzchni mamy doskonałą bezpowłokową technologię renowacji posadzek, która w krótkim czasie, także bez przerywania pracy zakładu, pozwala doprowadzić stan posadzki do pożądanego stanu technicznego. W tej technologii wykonujemy prace renowacyjne na następujących rodzajach posadzek:

  • posadzki betonowe utwardzane powierzchniowo,
  • posadzki betonowe miękkie,
  • posadzki żywiczne,
  • lastriko,
  • posadzki z kamieni naturalnych – granitowe, marmurowe itp.

Dzięki technologii polerowanego betonu i zastosowaniu modyfikujących aplikacji chemicznych Sil+ i Guard posadzka po renowacji staje się w pełni funkcjonalną i zabezpieczoną powierzchnią odporną na uszkodzenia chemiczne, uszkodzenia wywołane procesami wypłukiwania oraz na uszkodzenia mechaniczne. Powierzchnia posadzki będzie odporna na ścieranie oraz absorpcję brudu, który nie będzie wnikał w głąb struktury płyty posadzkowej.

Doradztwo

Poza usługą kompleksowego wykonania lub renowacji posadzek betonowych, przekażemy Ci również wiedzę dotyczącą sposobów konserwacji powierzchni, tak aby czynności pielęgnacyjne były łatwiejsze, a nowa lub remontowana posadzka betonowa służyła Ci jak najdłużej, w takim stanie, jak w dniu przekazania do użytkowania.