Technologia

Dzięki technologii polerowanego betonu i zastosowaniu modyfikujących aplikacji chemicznych Sil+ i Guard posadzka po renowacji... 

Zastosowanie

Dzięki swoim właściwościom, posadzki wykonane technologią polerowanego betonu znajdują zastosowanie...

Właściwości i korzyści

Posadzki betonowe wykonane w technologii polerowanego betonu gwarantują Ci:

Technologia

Dzięki technologii polerowanego betonu i zastosowaniu modyfikujących aplikacji chemicznych Sil+ i Guard posadzka po renowacji staje się w pełni funkcjonalną i zabezpieczoną powierzchnią odporną na uszkodzenia chemiczne, uszkodzenia wywołane procesami wypłukiwania oraz na uszkodzenia mechaniczne. Powierzchnia posadzki będzie odporna na ścieranie oraz absorpcję brudu, który nie będzie wnikał w głąb struktury płyty posadzkowej.

Aplikacja chemiczna Sil+. Dopełnieniem mechanicznej obróbki w technologii polerowanego betonu jest zastosowanie właściwych środków chemicznych aplikowanych podczas procesu szlifowania. Powoduje to, że porowata struktura betonu zostaje uszczelniona dzięki przekształceniu się aplikowanych substancji płynnych w substancje stałe, co powoduje szczelne zamknięcie szczelin (mikroporów) znajdujących się w strukturze betonowej nie tworząc powłok na całej szlifowanej powierzchni, dzięki czemu nie podlegają one dalszemu złuszczaniu lub wycieraniu.

Dane techniczne
Sil+ jest niepalną, nietoksyczną formułą stworzoną na bazie wody używaną z materiałami zawierającymi cement portlandzki. Wiąże wolne związki wapnia tworząc krzemiany. Nie zawiera rozpuszczalników ani szkodliwych wolnych związków lotnych. Nie jest rakotwórczy ani mutagenny, może być zastosowany nawet w miejscach gdzie przygotowywana jest żywność. Sil+ po nałożeniu jest substancją bezzapachową pozwalającą betonowi oddychać.

 

Informacje o aplikacji
Sil+ może być zastosowany zarówno na nowych jak i istniejących powierzchniach. Nakładanie może odbywać się tylko i wyłącznie przez licencjonowanego Aplikatora. Aby zapewnić jakość usługi i zyskać zadowolenie inwestora. Powierzchnia pokryta Sil+, a będąca wcześniej potraktowana środkami pielęgnacyjnymi może być użytkowana zaraz po wyschnięciu, zwyczajowo po 2-3 godzinach.

 

Rezultaty końcowe
Optymalną wodoodporność oraz twardość, zabezpieczona powierzchnia uzyskuje po 30 dniach. Nie używać kwasowych środków chemicznych. Aby cieszyć się nieskazitelnym podłożem, posadzki z aplikacją chemiczną Sil+, myć środkami o pH neutralnym w kierunku do wysokiego.

 

Aplikacja chemiczna GUARD. Jest tworzącą mikro-film mieszanką związków nieorganicznych i organicznych, stworzoną w technologii Nano-Lit, która utwardza i uszczelnia posadzkę betonową tworząc bardzo trwałą, antystatyczną, odporną chemicznie i mechanicznie, wodoszczelną powierzchnię. Aplikacja ta powoduje, że beton staje się twardy, odporny na plamy, łatwy w utrzymaniu i delikatnie refleksyjny (przy gładkim wykończeniu) oraz obniża się jej poślizg.